fbpx
hrcsnlenfifrdehuitmknoplrusrskslessv

Pretraži MTC

Ducati osvaja svoju treću titulu Ducati osvaja svoju treću titulu svjetskog prvaka u MotoGP konstruktorima u Portimãu zahvaljujući još jednoj senzacionalnoj pobjedi Pecca Bagnaie. Jack Miller zatvara treći. u Portimãu zahvaljujući još jednoj senzacionalnoj pobjedi Pecca Bagnaie. Jack Miller zatvara treći.

Zahvaljujući još jednoj senzacionalnoj pobjedi Pecca Bagnaie na Autodromo Internacional do Algarve u Portimãu (Portugal), Ducati je drugi put zaredom osigurao MotoGP Svjetsko prvenstvo konstruktora, jednu utrku prije kraja sezone 2021. Talijanski proizvođač danas je osvojio svoj treći naslov svjetskog prvaka u premijernoj klasi na Grand Prix Brembo u Algarveu, na istoj stazi na kojoj je prošle godine osigurao svoju drugu titulu, 13 godina nakon prve.

Osim uspjeha talijanskog vozača, autora besprijekorne utrke koju je vodio od početka do kraja startajući s pole positiona, još četiri vozača Ducatija doprinijela su pobjedi na Svjetskom prvenstvu konstruktora 2021., uključujući momčadskog kolege Jacka Millera, trećeg u današnja utrka. Australski vozač, koji je startao s drugog mjesta na gridu, uspio je osigurati treću stepenicu postolja prestigavši Alexa Márqueza nekoliko krugova prije nego što je crvena zastava prekinula utrku dva kruga prije kraja.

Bagnaia, koji zahvaljujući današnjoj pobjedi osigurava drugu poziciju u prvenstvu, pridonio je sa 142 boda trećoj Ducatijevoj MotoGP kruni, dok je Miller, četvrti u ukupnom poretku, pridonio s ukupno 63 boda. Vozači Pramac Racing Team-a (2021. najbolji nezavisni tim) Johann Zarco (najbolji neovisni jahač) i Jorge Martín dali su svoj doprinos sa 86, odnosno 25 bodova, dok je Enea Bastianini (Avintia Esponsorama Racing) dodao 16 bodova konstruktorskom poretku.

Nakon današnje utrke, ostala je još jedna Grand Prix u MotoGP kalendaru za 2021., Gran Premio de la Comunitat Valenciana, na rasporedu za manje od sedam dana od 12. do 14. studenog. Tom prilikom Ducati Lenovo Team će nastojati osigurati timski naslov svjetskog prvaka jer trenutno vodi na ljestvici s 28 bodova više od drugoplasirane momčadi.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo tim) - 1

"Stvarno sam sretan! Volio bih završiti utrku pod kockastom zastavom, a ne pod crvenom zastavom, ali to je ipak bila zapanjujuća pobjeda. Bio je to nevjerojatan vikend i uživao sam u svakoj utrci. Odmah na početku, osjećao sam se nevjerojatno ugodno. Sve je bilo savršeno, i stvarno sam sretan zbog Ducatija što je osvojio titulu konstruktora. Zaslužili smo to još jednom! Čestitamo Jacku na trećem mjestu na postolju. Sada idemo u Valenciju gdje ćemo ovu sezonu pokušati završiti još jednim sjajnim rezultatom."

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo tim) - 3

"Lijepo je konačno se vratiti na postolje, iako je bilo malo čudno završiti utrku s crvenom zastavom. Bio sam spreman za veliku bitku u zadnjem krugu s Alexom Márquezom, koji je bio jako blizu. Ali ja sam oduševljen: dobro smo radili cijeli vikend, a na prošlom GP-u uspjeli smo biti konkurentni u svim detaljima, samo nam je nedostajao rezultat u nedjelju. Konačno, uspjeli smo iskoristiti prednosti našeg napornog rada danas. I Sretan sam, Ducati je osvojio titulu proizvođača: imamo fantastičan motocikl, možda i najjači na mreži! Sada idemo u Valenciju i pokušavamo završiti ovu sezonu na najbolji mogući način."

Claudio Domenicali (izvršni direktor Ducati Motor Holdinga)

"Najbolji motocikl na svijetu je Made in Italy. Ducati je drugu godinu zaredom svjetski prvak MotoGP konstruktora. Ovaj izuzetan uspjeh ispunjava nas ponosom. Timski rad inženjera i vozača još jednom je dao izvrsne rezultate. Desmosedici GP se pokazao vrlo konkurentnim, dovodeći na postolje 5 od 6 vozača koji su se utrkivali na Ducati motociklima tijekom prvenstva. Pecco Bagnaia, Jack Miller, Jorge Martin, Johann Zarco, Enea Bastianini i Luca Marini su bili izvanredni. I želim im se zahvaliti što su nam pružili sezonu punu emocija sa šest pobjeda i rekordom od 21 postolja, unatoč još jednoj utrci do kraja. Kladili smo se na ove mlade talente i na njihovu energiju bez razočaranja. Veliko hvala i cijelom Ducati Corse timu što je još jednom donio kući ovaj sjajan rezultat, radeći sa strašću i odlučnošću koja je uvijek odlikovala svakog člana Ducati obitelji na pravom putu. Sada samo moramo zatvoriti sezonu na najbolji mogući način utrkom u Valenciji, a zatim se veselimo idućoj godini sa željom da se još više i više poboljšamo."

Luigi Dall'Igna (generalni direktor Ducati Corse)

"Zaista je veliko zadovoljstvo moći ponovno osvojiti Svjetsko prvenstvo u konstruktorima ove godine i želio bih se zahvaliti našim vozačima i svim muškarcima i ženama Ducati Corsea koji su doprinijeli ovom nevjerojatnom uspjehu. Još uvijek smo malo razočaran titulom vozača jer nam je ove godine stvarno bio na dohvat ruke. Pecco je danas opet odvozio savršenu utrku i cijeli vikend nije napravio ni najmanju grešku! Bila je to sjajna sezona, a on je odličan vozač . Čestitamo i Jacku! Sretni smo što se konačno uspio vratiti na podij nakon što je pokazao da može biti brz tijekom posljednjeg Grand Prixa."